Lärare

Ahokas Kaarina (piano)
kaarina.ahokas@moks.fi

Almark Alf (kammarmusik, orkestrar)
alf.almark@moks.fi

Bjon Carolina (cello)
familjeledig

Cantell Johan (klarinett, saxofon, ABBBA)
johan.cantell@moks.fi

Carlsson Anne (popsång)
anne.carlsson@moks.fi

Furstenborg Annika (cello)
annika.furstenborg@moks.fi

Joensuu Niclas (tvärflöjt)
niclas.joensuu@moks.fi

Jusslin Anne (gitarr)
anne.jusslin@moks.fi

Karlsson, Vilhelm (kontrabas)
vilhelm.karlsson@moks.fi

Kettunen Matti (elgitarr)
matti.kettunen@moks.fi

Koskelo Laura (koordinering av musiklek, musikkarusellen, och labbgrupper)
laura.koskelo@moks.fi

Lagerström Kenneth (trumset)
kenneth.lagerstrom@moks.fi

Lampuoti Juhani (gitarr)
juhani.lampuoti@moks.fi

Emilia Lindblom (elbas)
emilia.lindblom@moks.fi

Pia Lindholm (musiklek, musikkarusell, musikens grammatik)
pia.lindholm@moks.fi

Lindroos Lena (sång, elbas)
lena.lindroos@moks.fi

Mickelson Stella (piano)
stella.mickelson@moks.fi

Lönnqvist Thomas (piano)
thomas.lonnqvist@moks.fi

Nystén Leif (rektor, musikhistoria)
leif.nysten@moks.fi

Outinen Martti (trumpet)
martti.outionen@moks.fi

Pihlström Anne (dans)
anne.pihlstrom@moks.fi

Pohjola Jennika (violin, stråkorkester)
jennika.pohjola@moks.fi

Rosenlund Anne (piano)
anne.rosenlund@moks.fi

Rögnvaldsson Sigurdur (elgitarr)
sigurdur.rognvaldsson@moks.fi

Salakka Aida (kontrabas)
aida.salakka@moks.fi

Schultz Daniel (cello)
daniel.schultz@moks.fi

Silfverberg Max (trombon)
max.silfverberg@moks.fi

Stoor Mikael (violin, stråkorkester)
mikael.stoor@moks.fi

Sundström Siri (violin, stårkorkester)
siri.sundstrom@moks.fi

Tuurna Stefanie (improvisation, musikens grammatik)
stefanie.tuurna@moks.fi

Tyni Anniina (trumpet)
anniina.tyni@moks.fi -moderskapsledig

Westerlund Mika (rytmpiano, piano)
mika.westerlund@moks.fi

Åström Annemarie (violin)
annemarie.astrom@moks.fi