Lärare

Ahokas Kaarina (piano)
kaarina.ahokas@moks.fi

Almark Alf (kammarmusik, orkestrar)
alf.almark@moks.fi

Cantell Johan (klarinett, saxofon, ABBBA)
johan.cantell@moks.fi

Carlsson Anne (popsång)
anne.carlsson@moks.fi

Fogelholm Daniela (musiklek)
daniela.fogelholm@moks.fi

Hägglund Antonia (cello, stråkorkester)
antonia.hagglund@moks.fi

Joensuu Niclas (tvärflöjt)
niclas.joensuu@moks.fi

Jusslin Anne (gitarr)
anne.jusslin@moks.fi

Karlsson, Vilhelm (kontrabas)
vilhelm.karlsson@moks.fi

Kettunen Matti (elgitarr)
matti.kettunen@moks.fi

Koskelo Laura (stråkorkester och musiklabb)
laura.koskelo@moks.fi

Lagerström Kenneth (trumset)
kenneth.lagerstrom@moks.fi

Lampuoti Juhani (gitarr)
juhani.lampuoti@moks.fi

Lindblom Emilia (elbas)
emilia.lindblom@moks.fi

Lindholm Pia (musiklek, musikkarusell, musikens grammatik)
pia.lindholm@moks.fi

Lindroos Lena (sång, elbas, körer)
lena.lindroos@moks.fi

 

Lönnqvist Thomas (piano)
thomas.lonnqvist@moks.fi

Mickelson Stella (piano)
stella.mickelson@moks.fi

Mäkinen Maarit (cello)
 

Pihlström Anne (dans)
anne.pihlstrom@moks.fi

Pohjola Jennika (violin, stråkorkester)
jennika.pohjola@moks.fi

Rosenlund Anne (piano)
anne.rosenlund@moks.fi

Rögnvaldsson Sigurdur (elgitarr)
sigurdur.rognvaldsson@moks.fi

Salakka Aida (kontrabas)
aida.salakka@moks.fi

Silfverberg Max (trombon)
max.silfverberg@moks.fi

Stoor Mikael (violin, stråkorkester)
mikael.stoor@moks.fi

Sundström Siri (violin, stråkorkester)
siri.sundstrom@moks.fi

Susiluoto Elina (cello)
 

Tuurna Stefanie (piano, improvisation, musikens grammatik)
stefanie.tuurna@moks.fi

Tyni Anniina (trumpet)
anniina.tyni@moks.fi

Wendelin Carolina (musiklek)
carolina.wendelin@moks.fi

Westerlund Mika (rytmpiano)
mika.westerlund@moks.fi

Åström Annemarie (violin)
annemarie.astrom@moks.fi